Slajd - 05

WOJCIECH RUTKOWSKI

Przyjaciele - Ewa Osowska

Malarka Ewa Osowska stosuje różne techniki: olej, pastel, akwarela, techniki mieszane. Artystka zajmuje się również projektowaniem form użytkowych (wykonała projekty trzech tablic pamiątkowych w marmurze, sztandaru cechu rzemieślniczego, ilustracje do wierszy, itp.). Prace znajdują się w zbiorach prywatnych i muzeach w kraju i za granicą.

Ewa Osowska

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, (pracownia malarstwa profesora Rajmunda Pietkiewicza). Studia podyplomowe z wychowania plastycznego odbyła w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, m.in.: w Gdańsku, Sandomierzu, Łebie, Fromborku, Pucku, Kartuzach, Warszawie, Ciechanowie, Szydłowcu, Krakowie, Nowogródku, Ukmerge… Wystawy indywidualne w Gdańsku- Forty 1982,Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie w 1992r., oraz w Galerii Współczesnej w Iławie w 2001 r.

Pedagog, dziennikarka, animatorka kultury, wolontariuszka w działaniach ekologicznych. Przez wiele lat pracowała jako nauczycielka wychowania plastycznego. Organizowała happeningi, konkursy plastyczne i akcje na rzecz ochrony środowiska. W malarstwie stosuje różne techniki: olej, pastel, akwarela, techniki mieszane.Artystka zajmuje się również projektowaniem form użytkowych (wykonała projekty trzech tablic pamiątkowych w marmurze, sztandaru cechu rzemieślniczego, ilustracje do wierszy, itp.). Prace znajdują się w zbiorach prywatnych i muzeach w kraju i za granicą: Tilburg (Holandia), Hamburg, Ukmerge (Litwa), Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej oraz Stowarzyszenia Autorów Polskich.Od 2009 roku wspólnie z Wojciechem Rutkowskim organizuje mławskie międzynarodowe plenery malarskie pod nazwą „Mazowsze Północne Pędzlem Malowane”.

Kontakt:
06-500 Mława, ul. Ceglana 17
tel. +48 23 654 48 93
mobile: +48 694841269
e-mail:ewa.osowska@yahoo.pl

ZAPRASZAM NA STRONĘ MALARKI
Arrow right

WYBRANE OBRAZY

  1. Obraz - tytuł here
  2. Obraz - tytuł here
  3. Obraz - tytuł here